Przyjdź do nas!

 

Rozpoczynamy nowy rok nauki i pracy, a także formacji w Jodzie.

Początek października to dla studentów koniec wakacji i powrót do nauki. Czeka nas poranne wstawanie, siedzenie na nudnych wykładach, nauka do późnych godzin wieczornych…ale nie tylko! Nie samą nauką…i imprezami żyjemy, dlatego chcemy zadbać też o swoje wnętrze 😊

Dla nas – młodych katolików ważna jest wspólnota, w której możemy razem się wspierać i wzrastać w wierze. Dlatego chcemy wspólnie się modlić i nawiązywać relacje.

Naszym „centrum” jest wspólna Msza Święta – gdzie szczególnie możemy poczuć jedność. Ale wyraża się ona też w indywidualnej adoracji Pana, którą mamy okazję przeżywać.

Czytamy, omawiamy i komentujemy Słowo Boże, które jest naszym drogowskazem i zgodnie z nim staramy się żyć. W tym roku chcemy szczególnie skupić się na Ewangelii św. Łukasza i Dziejach Apostolskich.

Oprócz tego wspólnie spędzamy czas przy rozmowach, herbacie, jedzonku, bawimy się, organizujemy różne wyjścia  i wyjazdy – wszystko to by budować wspólnotę na różnych przestrzeniach.

Angażujemy się też w pomoc innym m.in. parafialny oddział Caritas.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do „spróbowania” jak działa duszpasterstwo – bo jak nie lepiej się przekonać, jak nie „w praktyce” ? 😊